Wśród wielu propozycji zapewnienia najmłodszym dobrej zabawy często pojawia się coś klasycznego i jednocześnie atrakcyjnego. To aktywność nie tylko przynosząca sporo radości pociechom, lecz mająca także walory edukacyjne. Puzzle dla dzieci (nowość i bestseller), bo to ten temat jest właśnie poruszany, mają wiele do zaoferowania ze względu na swoją różnorodność.

Ciekawe puzzle dla chłopców i dziewczynek

Zaletą tego typu asortymentu jest to, że producenci stawiają na kreatywność i chętnie podejmują się nowych wyzwań. Dlatego ich oferty wychodzą często daleko poza utarte schematy. Jednymi z lepszych dowodów na to są zestawy z serii “Pucio”, marki CzuCzu, jak i firmy Trefl. Przypadły one do gustu moim dzieciom, a i mnie również podoba się ich forma. Dzięki nim najmłodsi układają pasujące do siebie elementy oraz uczą się czegoś istotnego.

Jeśli miałbym pokrótce scharakteryzować te puzzle, to nie mogę pominąć takich ich plusów jak:

– tematyka dopasowana do zainteresowań dzieci,
– ukazywanie pociechom otaczającego je świata,
– pełne wykorzystywanie mocy wyobraźni maluchów,
– przyjemne ilustracje.

Dodam do tego w niektórych przypadkach nawiązanie do znanych bajek. Jest to z pewnością czynnik, który jeszcze bardziej zachęca do zabawy puzzlami. Moje dzieci bardzo chętnie po nie sięgają a ich ulubione zestawy to m.in.: “Zwierzątka w lesie”, “Zwierzątka na wsi”, “Pojazdy na budowie” od CzuCzu, “Co tu pasuje?” z serii “Pucio” oraz “Wędrówka dinozaurów” sygnowana nazwą Trefl. Jest tego znacznie więcej, tyle że skupiłem się w tym przypadku na tych najważniejszych pozycjach.

Puzzle dla dzieci – znakomite połączenie zabawy z edukacją

Warto też wspomnieć o kolejnych ich zaletach. Układanie puzzli to dla pociech doskonała okazja do rozwijania: motoryki małej, logicznego myślenia, pamięci wzrokowej oraz skupiania się na wykonywanych czynnościach. Ma to duże znaczenie, ponieważ bardzo przydaje się to na późniejszych etapach edukacji, jak i w życiu codziennym. Jest jeszcze oczywiście wielka radość, a to z tego względu, że dzieci czują dumę z samodzielnego układania. Pozostaje jeszcze na tej liście uwzględnić satysfakcję, która po skończeniu zabawy nie ma granic.

Puzzle dla dzieci to praktycznie za każdym razem trafiony pomysł na ciekawą aktywność. Dobrze jest to rozważyć i zaproponować najmłodszym coś, co odciąganie ich od ekranów telewizorów czy komputerów. Najlepiej przekonać się o tym w praktyce.